Budowa i modernizacja dróg lokalnych z PROW na lata 2014-2020.

29 czerwca 2016 roku Jan Kowalczyk-Starosta Tomaszowski, Jerzy Wereszczak- Wicestarosta oraz Barbara Pakosik- Skarbnik podpisali  z Samorządem Województwa Lubelskiego 2 umowy o przyznanie pomocy na przebudowę dróg lokalnych w powiecie tomaszowskim.
Podpisane umowy o dofinansowanie w wysokości 63,63 % ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 na 2  zadania:
1) Przebudowa drogi powiatowej 3512L Tyszowce – Nabróż – Żulice o długości 11 km 230 m, wnioskowana kwota pomocy ok. 2 mln zł (całość zadania 3 mln 150 tys. zł).
2) Przebudowa drogi powiatowej 3516L Górno-Telatyn na odcinku Posadów – Telatyn o długości 5 km 400 m, wnioskowana kwota pomocy ok. 980 tys. zł (całość zadania 1 mln 544 tys. zł).
Dofinansowanie operacji typu,,Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej  ,,Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie” w ramach poddziałania ,,Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.