II Transgraniczne Forum Współpracy Organizacji Pozarządowych.

11 czerwca 2016 roku w budynku Agencji Rozwoju Roztocza w Tomaszowie Lubelskim odbyło się ,,II Transgraniczne Forum współpracy organizacji pozarządowych”.
W  spotkaniu udział wzięli przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz szkół na Ukrainie. Przyjechali goście z Czerwonogradu, Sokala, Sosnivki, Żółkwi i Kamionki Buskiej. Na Forum zaproszono także kilkanaście szkół i organizacji pozarządowych z powiatu tomaszowskiego i hrubieszowskiego. Uczestnicy Forum podzielili się  swoimi dotychczasowymi doświadczeniami w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi z Ukrainy oraz zastanawiali się nad rozwijaniem dalszej współpracy. Potem przyszedł czas na warsztaty branżowe. Efektem spotkania było również podpisanie listu partnerskiego między organizacjami pozarządowymi biorącymi udział w dzisiejszym Forum.
Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Czajnia w Tomaszowie Lubelskim.