X międzyszkolny konkurs zawodowy „Rok przed dyplomem”

9 maja 2016 r. w Zespole Szkół Energetycznych w Lublinie odbył się X międzyszkolny konkurs zawodowy „Rok przed dyplomem” organizowany przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie i doradców metodycznych nauczycieli przedmiotów zawodowych miasta Lublin, pod honorowym patronatem: Marszałka Województwa Lubelskiego, Kuratora Oświaty w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin,  Rektora Politechniki Lubelskiej, Polskiego Towarzystwa Informatycznego. W etapie regionalnym sprawdzało swoją wiedzę i umiejętności 165 uczniów, 55 zespołów reprezentujących 17 szkół technicznych województwa lubelskiego w 20 kwalifikacjach zawodowych.
Podczas eliminacji konkursowych wyłoniono 56 laureatów i 27 wyróżnionych.
Miejsca zajęte przez uczniów Zespołu Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim:

Technik logistyk, kwalifikacja A.31
II Miejsce- Sebastian Szwed, Zespół Szkół nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim,
III Miejsce- Konrad Kuśmierczak, Zespół Szkół nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim.
Technik elektryk, kwalifikacja E.8
III Miejsce- Kamil Kuźniarz, Zespół Szkół nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim.

Technik pojazdów samochodowych, kwalifikacja M.12
I Miejsce- Rafał Łacheta, Zespół Szkół Nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim,
II Miejsce- Adrian Bartoszyk, Zespół Szkół nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim

III Miejsce- Damian Chabura, Zespół Szkół nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim
Serdecznie dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie w tworzenie pytań konkursowych i przygotowanie młodzieży do konkursu, młodzieży za udział w konkursie i godne reprezentowanie swojej szkoły i zawodu.

Konferencja podsumowująca wyniki konkursu odbyła się  9 czerwca 2016r. w godz. 10:30 – 12:30 w auli 201 Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej w Lublinie,  ul. Nadbystrzycka 38A.