Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2016

28 maja 2016 roku w Krynicach obchody rozpoczęła msza święta w intencji strażaków odprawiona przez ks. Zbigniewa Mazurka – proboszcza parafii p.w. Świętego Stanisława Biskupa oraz ks. Stanisława Szałańskiego – kapelana powiatowego straży pożarnych. Głównym punktem uroczystości było wręczenie sztandaru jednostce OSP Krynice ufundowanego przez społeczeństwo. Wręczenia sztandaru na ręce prezesa jednostki dokonał Jan Kowalczyk – skarbnik Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Lublinie, a   płk. w st. spocz. Mieczysław Skiba – członek honorowy ZOG ZOSP RP dokonał odznaczył sztandar Złotym Znakiem Związku.
W dalszej części obchodów wręczono odznaczenia pożarnicze zasłużonym druhom. Na zakończenie uroczystości wręczono nagrody laureatom szczebla powiatowego konkursu plastycznego dzieci i młodzieży organizowanego pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”.
Na uroczystości przybyli:
Senator RP – Pan Jerzy Chróścikowski, przedstawiciele Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa, posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana,  płk. w st. spocz. Mieczysław Skiba –  członek honorowy ZOG ZOSP RP, dh Kazimierz Mielnicki    członek ZOG ZOSP RP, dh Kazimierz Organista – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tomaszowie Lubelskim,  władze samorządowe powiatu, przedstawiciele służb współdziałających, komendanci, prezesi jednostek OSP z terenu powiatu.

Informacje ze strony KP PSP w Tomaszowie Lubelskim.