POWIATOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY

W dniu 29 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe i Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Lubelskim.Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, propagowanie sportów motorowych. Trzyosobowe reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu rywalizowały w następujących konkurencjach: test pisemny, który obejmował pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego, wiedzy motoryzacyjnej, techniki kierowania pojazdem, pomocy przedlekarskiej, jazdy sprawnościowej samochodem oraz udzielania pierwszej pomocy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ZS Nr 4, którą reprezentowali uczniowie: Rafał Łacheta, Damian Chabura i Adrian Bartoszyk, drugie miejsce zajęła drużyna ZS Nr 3, a trzecie miejsce drużyna ZS Nr 2w Tomaszowie Lub.  Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Tomaszowskiego. Nagrody wręczyli Wicestarosta Jerzy Wereszczak i zastępca Komendanta Powiatowego Policji podkomisarz Szymon Mroczek. Nad sprawnym przeprowadzeniem turnieju czuwał szef Wydziału Ruchu Drogowego KP Policji w Tomaszowie Lubelskim komisarz Bogdan Kulas. Starostwo Powiatowe serdecznie dziękuje Dyrektorowi ZS Nr 4 Panu Januszowi Jońcowi oraz nauczycielom za pomoc w organizacji turnieju. Dziękujemy również Panom Bronisławowi i Zbigniewowi Igrasom za wieloletni udział w komisji oceniającej zmagania reprezentacji szkolnych podczas kolejnych edycji turnieju. Drużyna Zespołu Szkół Nr 4 reprezentować będzie Powiat Tomaszowski na eliminacjach wojewódzkich turnieju, które odbędą się w dniu 21 maja 2016 roku w Zamościu.