Dzień wiedzy na temat autyzmu

W dniu 7 kwietnia 2016 r. w Tomaszowie Lubelskim obchodzony był po raz drugi „Dzień wiedzy na temat autyzmu”.Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 na Rynku Miejskim w Tomaszowie Lubelskim, gdzie zgromadzili się uczniowie tomaszowskich szkół, przedszkoli, podopieczni SOSW i PSOUU oraz zaproszeni goście, w tym przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim: Pan Jerzy Wereszczak – Wicestarosta, Pan Stanisław Cisło – Sekretarz Powiatu oraz Pani Anna Pankiewicz – Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej. Następnie, uczestnicy spotkania, w niebieskim korowodzie, przeszli ulicą Lwowską w kierunku budynku Starostwa Powiatowego.Tam w sali konferencyjnej odbyła się konferencja „Komunikować się to nie znaczy mówić”, Następnie oficjalnie otwarto Punkt Konsultacyjno-Doradczy dla dzieci z Autyzmem. Organizatorem obchodów był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim.

W tym dniu został też otwarty Punkt Konsultacyjno – Doradczy dla Dzieci z Autyzmem, który jest wspólnym przedsięwzięciem Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego i Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski „ SAMARYTANIN”. Punkt ma swoją siedzibę w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ulicy Wesołej 1. W każdy wtorek i czwartek w godzinach 16 – 18 mogą zgłaszać się tam wszyscy rodzice, którzy zauważyli niepokojące symptomy w rozwoju swojego dziecka oraz rodzice, którzy chcieliby zapewnić swoim dzieciom z autyzmem dodatkową specjalistyczną terapię.