1050. rocznica Chrztu Polski

W dniu 14 kwietnia br.odbyły się uroczystości z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Organizatorem uroczystości była Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim, która realizuje projekt „1000 i 50  lat Chrztu Polski” w ramach programu „Chrzest 966” finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Z tej okazji odbyły się liczne wydarzenia i uroczystości m.in. „Bieg 1050” w którym udział brała młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjum Miasta Tomaszów Lubelski. Głównym punktem uroczystości było zamknięcie „Kapsuły Czasu” na rynku miejskim. W Kapsule umieszczone zostały: monografia miasta, przywilej lokacyjny, materiały promocyjne miasta i powiatu, księga z podpisami mieszkańców miasta i powiatu oraz odręczne listy pisane przez osoby zajmujące różne funkcje publiczne do swoich odpowiedników na tych samych stanowiskach za 50 lat. Wśród listów znalazł się również list Jego Ekscelencji Księdza Biskupa do wiernych parafii z terenu miasta Tomaszowa Lubelskiego.

W wydarzeniach uczestniczyli m.in.: Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski , Teresa Chrastina – Przewodnicząca Rady Powiatu w Tomaszowie Lubelskim, Jan Kowalczyk – Starosta Tomaszowski, Jerzy Wereszczak – Wicestarosta, Barbara Pakosik – Skarbnik Powiatu, Stanisław Cisło – Sekretarz Powiatu, Radni Powiatowi,Dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu oraz Komendanci Powiatowi Policji i Państwowej Straży Pożarnej.