Odnawialne źródła energii w powiecie tomaszowskim.

Dnia 4 lutego 2016 roku w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim z inicjatywy Fundacji  Rozwoju Lubelszczyzny odbyło się spotkanie pt.,,Odnawialne źródła energii w powiecie tomaszowskim: potencjał i możliwości działania”. W spotkaniu udział wzięli: dr Jarosław Sachajko- Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  dr Piotr Gradziuk- pracownik naukowy Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk, Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biomasy POLBIOM, dr Henryk Łucjan- Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny, Teresa Chrastina- Przewodnicząca Rady Powiatu, Jan Kowalczyk- Starosta Tomaszowski, Jerzy Wereszczak- Wicestarosta, Wójtowie Gmin, przedstawiciele Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny, przedsiębiorcy, rolnicy oraz  przedstawiciele gmin.
W czasie spotkania przedstawiono Panu Posłowi problemy wytwórców brykietu i pelletu ze słomy oraz omówiono perspektywy rozwoju instalacji odnawialnych źródeł energii na terenie powiatu tomaszowskiego oraz możliwości zagospodarowania biomasy na rynku lokalnym.