Liderzy wśród liderów

Związek Powiatów Polskich opublikował listę zdobywców tytułu „Super Powiat” i „Super Gmina” za rok 2015. Lista laureatów w podziale na poszczególne szczeble jednostek samorządu terytorialnego przedstawia się następująco:
1. Powiaty (o wielkości do 60, od 60 do 120 i powyżej 120 tys. mieszkańców)
-Powiat Drawski – starosta Stanisław Kuczyński
-Powiat Tomaszowski (woj. lubelskie) – starosta Jan Kowalczyk
-Powiat Kielecki – starosta Michał Godowski
2. Miasta na prawach powiatu
-Legnica – prezydent Tadeusz Krzakowski
3. Gminy miejskie i miejsko-wiejskie
-Stronie-Śląskie – burmistrz Zbigniew Łopusiewicz
4. Gminy wiejskie
-Wielka Wieś – wójt Tadeusz Wójtowicz
Wyróżnienie Super Powiat/Super Gmina jest przyznawane jeśli dany samorząd uzyskał największy procentowy udział realizacji kategorii zawartych w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich.
Dzięki temu systemowi, w sposób szczególny, zostają uhonorowane te samorządy, których działania skupiają się na zrównoważonym rozwoju (obejmują większość kategorii ujętych w rankingu).
Źródło:www.wartowiedziec.org