Rada Powiatu uchwaliła budżet na 2016 rok

Ostatnia w 2016 roku Sesja Rady Powiatu odbyła się 30 grudnia. Głównym punktem obrad było uchwalenie budżetu powiatu na 2016 rok. Założenia budżetu przedstawiła Skarbnik Barbara Pakosik . Dochody powiatu wyniosą ponad 83 mln złotych a wydatki zaplanowano na poziomie ponad 84 mln zł. Deficyt w wysokości ok. 1 mln pokryty zostanie z przychodów planowanych w wysokości ok. 3,2 mln zł. Na inwestycje zaplanowano w budżecie kwotę ponad 21 mln zł. Wydatki inwestycyjne w 2016 roku to przede wszystkim przebudowy i remonty dróg powiatowych, mostów na drogach powiatowych, remonty w placówkach oświatowych i budynkach samorządowych. Radni jednomyślnie przyjęli uchwałę budżetową na 2016 rok. W dalszej części obrad rada wyraziła zgodę na działalność Powiatu Tomaszowskiego w zakresie telekomunikacji a także przystąpienie Powiatu Tomaszowskiego do Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Roztocze Tomaszowskie”. Po zakończeniu obrad odbyło się spotkanie władz samorządowych powiatu z zaproszonymi gośćmi podczas którego złożono życzenia noworoczne oraz przełamano się opłatkiem. W uroczystości uczestniczyli księża dziekani Grzegorz Chabros i Czesław Grzyb, proboszcz Parafii Prawosławnej ksiądz Dariusz Wasiluk, burmistrzowie i wójtowie, szefowie służb, inspekcji, straży, dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządowych.