I WSCHODNIE FORUM SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE

W dniach 12-13 września 2015 r. w Tomaszowie Lubelskim odbyło się I Międzynarodowe Wschodnie Forum Samorządowo-Gospodarcze zorganizowane przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Urząd Miasta w Tomaszowie Lubelskim. Celem tego przedsięwzięcia, była międzynarodowa dyskusja nad rolą samorządu terytorialnego w procesie rozwoju kraju z uwzględnieniem jego współdziałania z sektorem nauki i biznesu.
Podczas czterech paneli dyskusyjnych ustalono wspólne szanse i możliwości działań na rzecz naszego regionu, szczególnie w obszarze transgranicznym.
I Forum było inauguracją wspólnie planowanych przedsięwzięć, które przyczynią się do „przełamania” bariery jaką jest granica i wspólnych działań na rzecz rozwoju regionów leżących po obu stronach granicy. Zwieńczeniem wspólnych dyskusji było podpisanie porozumienia pomiędzy Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Województwem Lubelskim, Powiatem Tomaszowskim oraz Miastem Tomaszów Lubelski, dotyczącego utworzenia Transgranicznej Sieci Współpracy Samorządowej, której zadaniem będzie zwiększenie efektywności działań w ramach współpracy trans granicznej.