ZUS na trasie „Lata z Radiem” w Zamościu

zusW wakacje ZUS wyrusza na trasę z „Latem z Radiem”, aby na piknikach w całej Polsce i w radiowym eterze rozwiewać mity o ubezpieczeniach społecznych. 1 sierpnia zawita także do naszego regionu.

ZUS dla Ciebie – nie wierz w mity, poznaj fakty” – to tegoroczne hasło obecności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na trasie „Lata z Radiem”. Biłgorajski Oddział ZUS zaprasza
1 sierpnia na piknik do Zamościa. Na scenie wystąpią zespoły: Czarno Czarni, Piersi i Hey.

Podczas wakacyjnego weekendu w godz. 16.00 – 21.00 specjaliści ZUS będą radzić w indywidualnych sprawach, a także pomagać w rejestracji konta w pierwszym ogólnopolskim e-urzędzie tj. na Platformie Usług Elektronicznych. W namiocie ZUS będzie można też zweryfikować stan swojej wiedzy w zakresie ubezpieczeń społecznych, biorąc udział w specjalnych konkursach. Konkursowe pytania będzie można usłyszeć w każdą sobotę przed godziną 10.00 na antenie Programu I Polskiego Radia. Wcześniej będzie można posłuchać audycji na temat poszczególnych mitów o ubezpieczeniach społecznych. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych w specjalnie zorganizowanym kąciku malucha.

Będzie edukacyjnie, ale w wakacyjnej atmosferze – wyjaśnia Barbara Owsiak, wicedyrektor Gabinetu Prezesa ZUS.

Podczas dwóch ostatnich tras „Lata z Radiem” w latach 2013 i 2014 pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych udzielili kilkaset porad dla piknikowych gości i zarejestrowali kilka tysięcy profili na Platformie Usług Elektronicznych. Swoją wiedzę o ubezpieczeniach społecznych w organizowanych, podczas radiowych pikników, konkursach sprawdziło kilkaset osób.

Magdalena Plizga

Rzecznik prasowy