Powiat Tomaszowski najlepszy na XVI Wojewódzkich Igrzyskach LZS

26 lipca 2015 r. w Parczewie odbyły się XVI Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno – Sportowe LZS 2015. W Parczewie zjawiły się wszystkie gminy (46) i powiaty (15). Organizatorzy jak zwykle przygotowali mnóstwo atrakcji. W programie igrzysk znalazły się w sumie 23 konkurencje. Zawodnicy startowali zarówno w grach zespołowych, jak też indywidualnie. Do najbardziej widowiskowych możemy zaliczyć: przerzucanie opony traktorowej, przenoszenie worków z piaskiem oraz czwórbój władz samorządowych. Rywalizacji sportowej towarzyszyły emocje, adrenalina i dobra zabawa. Po zakończeniu wszystkich konkurencji klasyfikacja końcowa :
1. Gmina Tomaszów Lubelski (261 pkt.)
2. Gmina Rachanie (245 pkt.)
3. Gmina Sitno (208,5 pkt.)
4. Tyszowce (201,5 pkt.).
Powiat Tomaszowski zdeklasował przeciwników i znaczną przewagą punktów uplasował się na pierwszym miejscu. Wyniki klasyfikacji powiatowej przedstawiają się następująco:
1. Powiat tomaszowski (927 pkt.)
2. Powiat zamojski (639,5 pkt.)
3. Powiat chełmski (371,5 pkt.).