Wizyta przedstawicieli partnerskiego Powiatu Freudenstadt w powiecie tomaszowskim

W dniach 18 – 23 czerwca na terenie powiatu tomaszowskiego przebywała 23 osobowa delegacja partnerskiego powiatu Freudenstadt na czele z Wicestarostą – Klausem Ulrichem Röberem i Ulrichem Bischoffem- Skarbnikiem Powiatu. W składzie delegacji byli również pracownicy Starostwa Powiatowego we Freudenstadt, radni oraz burmistrzowie miast Eutingen, Schopfloch i Alpirsbach.

Podczas wizyty goście z Niemiec uczestniczyli w zaplanowanych spotkaniach, których celem było zapoznanie się z zakresem i sposobem funkcjonowania samorządu w Polsce oraz zastosowaniem odnawialnych źródeł energii na terenie Roztocza. Ponadto podczas wizyty odbyło się spotkanie w Zakładzie Usługowo – Produkcyjnym Roztocze Roman Rak oraz w Inkubatorze Przedsiębiorczości przy Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny w Lublinie. Spotkania te miały zachęcić przedstawicieli Powiatu Freudenstadt do podjęcia wspólnych działań na rzecz promocji przedsiębiorczości.

Wizyta przedstawicieli partnerskiego Powiatu Freudenstat współfinansowana była przez Fundację Współpracy Polsko – Niemieckiej w ramach projektu pn. „Nowa perspektywa finansowa UE szansa na pogłębienie współpracy pomiędzy partnerskimi samorządami: Powiatem Tomaszowskim i Powiatem Freudenstadt”