CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

10 czerwca 2014r. w Tomaszowskim Domu Kultury miał miejsce finał corocznej ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, której pomysłodawcy od 14 lat przekonują dorosłych, że czytanie to najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka, a młodzież i dzieci zachęcają do sięgania po książki.Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Tomaszowie Lubelskim już 13 lat temu włączył się w tę akcję.Finałowi uroczystości towarzyszył – jak zwykle –  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, któremu w tym roku patronowało hasło: „Cała Polska czyta w bibliotekach”.Zwyczajem lat ubiegłych, przybyli na uroczystość reprezentanci władz powiatowych i oświatowych. Utwory Marii Konopnickiej, Hanny Niewiadomskiej, Jana Brzechwy czytali Starosta Powiatu – Jan Kowalczyk, Burmistrz Tomaszowa Lub. – Wojciech Żukowski, Wicestarosta Powiatu – Jerzy Wereszczak, Sekretarz Powiatu – Stanisław Cisło, Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej- Anna Pankiewicz, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej- Tomasz Zieliński, Dyrektor TDK – Marek Parkot, Ksiądz Mieczysław Grabowski, przedstawiciel Wójta Gminy Tomaszów Lub. – Katarzyna Dmitroca oraz Wicedyrektor SOSW – Lilla Walczak.        Uroczystość uświetniły występy uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, który zatańczyli do znanych i lubianych utworów ABBY (z wykorzystaniem elementów ZUMBY), a także brawurowo wykonali obecny hit dyskotek: Ruda tańczy. Na scenie zaprezentowali się także wokaliści w utworach Bal moich lalek i Przyjaciel potrzebny od zaraz.  Na zakończenie rozstrzygnięto integracyjny konkurs plastyczny i literacki pod hasłem Mój ulubiony utwór literacki, moja ulubiona książka…, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych miejskich i gminnych, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grabowicy i Muratynie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Szarowoli a także podopieczni OREW PSOUU i wychowankowie naszego ośrodka.Komisja konkursowa po obejrzeniu 380 prac plastycznych i przeczytaniu 10 literackich przyznała 40 nagród oraz wyróżnienia dla pozostałych jego uczestników.Nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników konkursu zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

102_2305102_2309102_2353102_2310102_2339