Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kulturze

21 kwietnia w Tomaszowskim Domu Kultury został przeprowadzony V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kulturze. Celem konkursu jest m.in. rozwijanie zainteresowań kulturalnych wśród uczniów, przygotowanie ucznia do roli świadomego odbiorcy dziedzictwa kulturalnego oraz wyrobienie nawyku korzystania z oferty kulturalnej proponowanej przez instytucje kulturalne w naszym regionie. Zakres konkursu jest zgodny z podstawą programową przedmiotu „Wiedza o kulturze”. W tegorocznej edycji wzięło udział 19 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu tomaszowskiego. Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim oraz Tomaszowski Dom Kultury, które wręczyła Pani Anna Pankiewicz – Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej. Laureatami tegorocznej edycji zostali: Aneta Buczak (Zespół Szkół nr 3 w Tomaszowie Lub.), Bożena Iwanicka (Zespół Szkół nr 3 w Tomaszowie Lub.), Dawid Zub (Zespół Szkół nr 3 w Tomaszowie Lub.). Konkurs przygotowała Agata Zakrzewska – Główny instruktor ds. organizacji imprez TDK.

SONY DSCSONY DSCSONY DSC