Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W Zespole Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim w dniu 21 kwietnia 2015r. odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Organizatorem mistrzostw był Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Tomaszowie Lubelskim. Wystartował 5 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne powiatu tomaszowskiego. Zawodniczki i zawodnicy mieli za zadanie rozwiązać test oraz zaprezentować swoje praktyczne umiejętności udzielenia pomocy poszkodowanym w czterech kategoriach. Rywalizacja była bardzo wyrównana i jak oceniali sędziowie młodzież zaprezentowała spore umiejętności ratownicze. Zwycięzcą Mistrzostw została drużyna Zespołu Szkół Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, drugie miejsce zajęła ekipa Zespołu Szkół Nr 3 a trzecie Zespołu Szkół Nr 1. Kolejne miejsca zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie i Zespołu Szkół Nr 5 w Tyszowcach. Puchary i nagrody rzeczowe wręczali- Sekretarz Powiatu Tomaszowskiego Stanisław Cisło, przedstawiciel Oddziału Terenowego NSZZ Policjantów Krzysztof Majdański, przedstawiciel KP PSP Mariusz Pitura, Prezes Oddziału Rejonowego PCK Krzysztof Chyżyński. Sponsorami Mistrzostw byli: Oddział Terenowy NSZZ Policjantów w Tomaszowie Lubelskim, Nadleśnictwo Tomaszów, Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Lubelskim, Bank PKO S.A. Oddział w Tomaszowie Lubelskim, Bank Spółdzielczy w Tomaszowie Lubelski m oraz Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim.

DSC_0455DSC_0468DSC_0463