,,Zamień odpady na zysk-Biogazownia w twojej gminie”

Starosta Tomaszowski i Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny zapraszają do udziału w seminarium „Zamień odpady na zysk – Biogazownia w twojej gminie”, które odbędą się w dniu 10 marca 2015 roku w godz. 9.30-11.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim, ul.Lwowska 68. Spotkanie jest organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej pt. „Biogazownia w twojej gminie”, finansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Uczestnikami seminarium będą przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego i rolnicy z powiatu tomaszowskiego.
Celem seminarium jest przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z: produkcją biogazu, jego wykorzystaniem do produkcji energii cieplnej i elektrycznej, korzyściami z biogazowni w aspektach społecznych, ekonomicznych i środowiskowych. Jednym z ważniejszych tematów omawianych podczas spotkania będzie proces negocjacji i mediacji w celu rozwiązywania powstających konfliktów w związku z budową biogazowni. Zostaną także zaprezentowane dobre praktyki związane z produkcją biogazu.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.