Nasze twórczynie ludowe nagrodzone

Ogłoszono wyniki 39. Konkursu Wielkanocnego na Palmę i Pisankę Wielkanocną, którego organizatorem jest Zamojski Dom Kultury.
Wśród laureatów znalazły się panie zamieszkujące powiat tomaszowski. Na konkurs wpłynęły prace od 44. twórców z terenu Zamojszczyzny.

Komisja obradowała w składzie: Andrzej Urbański – dyrektor Muzeum Zamojskiego (przewodniczący jury), Elżbieta Gnyp – Starostwo Powiatowe w Zamościu, Janusz Nowosad – dyrektor Zamojskiego Domu Kultury, Ewa Kowalczyk – Rada Programowa STL i Irena Kozubowska – Rada Programowa STL
Jury oceniała prace kładąc szczególny nacisk na wartości artystyczne, staranność wykonania pod względem technicznym oraz kultywowania ludowej tradycji wielkanocnej.
Rękodzieło oceniono w dwu kategoriach: tradycyjnej twórczości ludowej oraz współczesnej twórczości artystycznej, która nawiązuje do obrzędowości ludowej.
W kategorii tradycyjnej twórczości ludowej nagrodzono:

• I miejsce: Stanisławę Rozmiarkowską z Tereszpola i Katarzynę Zygmunt z Korytkowa Dużego.
  • Dwie równorzędne drugie nagrody otrzymały: Alfreda Urbańska z Hrubieszowa (za tradycyjne palmy i pisanki) i Krystyna Sioma z Dąbrowy Tarnawackiej (gm. Tarnawatka).
  • Trzecią nagrodę dostała Elżbieta Dudek z Rozdołów.
  • Nagrodę specjalną jury przyznało za rzeźbę o tematyce wielkanocnej Leonardowi Łozie z Niewirkowa.
  • Wyróżnienia otrzymały: Henryka Gancarz ze Strzyżowa, Helena Prus z Dołhobyczowa i Teresa Runo z Tereszpola.

W kategorii współczesnej twórczości artystycznej nagrodzono:

• I miejsce: Izabelę Kalenowską z Zamościa,
  • II miejsce zajęła Jolanta Kliszcz z Tyszowiec,
  • trzecia nagroda powędrowała do Barbary Greszty z Soch.
  • Wyróżnienia otrzymały: Edyta Jersak z Rozdołów i Bronisława Ostrówka z Tyszowiec.

Serdecznie gratulujemy!!!