Karty czytelnika

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego posiada już skatalogowany księgozbiór w wersji elektronicznej. Każda książka posiada kod kreskowy, pod którym zaszyfrowane są takie informacje jak tytuł, autor, numer książki, sygnatura, UKD, wydawnictwo. Od 23 marca 2015 roku wprowadzane będą innowacje w procesie tworzenia elektronicznych baz czytelników. Każdy czytelnik otrzyma kartę czytelnika, której koszt wynosi 1 zł/brutto, koszt duplikatu to 2 zł/brutto a każdy następny 5 zł/brutto. Osoby posiadające kartę „Rodzina Trzy Plus” są zwolnione z opłaty za kartę biblioteczną. Przy wypożyczaniu książki, kod kreskowy umieszczony na każdej z nich będzie rozpoznawany przez czytnik podłączony do komputera, informacje o książce i dacie jej wypożyczenia będą zapisywane na nowej karcie czytelnika. Przy zwrocie wypożyczonych pozycji system rejestruje datę zwrotu i zaznacza brak obciążeń na koncie bibliotecznym.

Taki system wypożyczeń zaowocuje wieloma udogodnieniami dla korzystających z biblioteki. Czytelnicy mają już dostęp do bazy wszystkich  książek na stronie internetowej biblioteki http://mbp.tomaszow-lubelski.com.pl/ w zakładce e- katalog. Po wprowadzeniu kart elektronicznych każdy czytelnik będzie mógł sam monitorować stan swojego bibliotecznego konta: ilość książek oddanych i pozycji do zwrócenia, oraz terminy zwrotów. W dniu dzisiejszym, pierwsze karty czytelnika otrzymali Wojciech Żukowski Burmistrz Miasta oraz Jan Kowalczyk Starosta Tomaszowski. Zapraszamy do galerii.