„Paczka marzeń”

W piątek 5 grudnia 2014 roku w Starostwie Powiatowym podsumowano drugą edycję akcji pomocowej pn. „Paczka marzeń”. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Tomaszowie Lubelskim, którego Prezesem jest Krzysztof Chyżyński. Akcja skierowana jest do dzieci (z całego powiatu tomaszowskiego), które typowane były w szkołach przez „Kluby Wiewiórka” oraz nauczycieli i pedagogów szkolnych. Dzieci pisały listy do Mikołaja, darczyńcy spełniali ich marzenia. W Paczkę Marzeń zaangażowało się wiele instytucji, szkół, parafii, przedsiębiorstw i osób prywatnych. Akcję zainicjowali w 2013 roku uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim wraz z opiekunką – Dorotą Stawarską. Tegorocznymi darczyńcami byli m.in.: Starostwo Powiatowe, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, Fundacja Oscar, Straż Graniczna, uczniowie i nauczyciele tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych . Koszt wszystkich Paczek Marzeń wyniósł niemal 9 tys. zł. Słodki poczęstunek zapewnili uczniowie  z klas gastronomicznych Zespołu Szkół nr 3 im. Macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim wraz z opiekunem Małgorzatą Wirowską-Ostrówka oraz firma Europiek z Zamościa.

SAM_3376SAM_3380SAM_3387SAM_3390SAM_3400SAM_3405SAM_3414SAM_3420SAM_3436