Zakończenie IV Kadencji Rady Powiatu

W poniedziałek 27 października 2014r. o godz.12.00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim odbyła się ostatnia w tej kadencji Sesja Rady Powiatu. Rada przyjęła informację o przebiegu wykonania budżetu powiatu za I półrocze 2014 roku oraz informację o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Tomaszowskiego za rok szkolny 2013/2014 wraz z wynikami sprawdzianów i egzaminów. W dalszej części obrad Rada Powiatu podjęła uchwały w sprawach:

1/ nadania statutu Ośrodkowi Interwencji Kryzysowej w Tomaszowie Lubelskim,

2/ ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu tomaszowskiego,

3/ zmieniająca uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub  zarządzającym jest Powiat Tomaszowski oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków,

4/ zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej,

5/ zmieniającą uchwałę w sprawie uchwały budżetowej na rok 2014,

Na  zakończenie obrad Rada podjęła  Stanowisko w sprawie powołania w Tomaszowie Lubelskim Państwowej Wyższej Szkoły Prawa i Ekonomii.

Przewodniczący Rady Jan Dawidowski i Starosta Jan Kowalczyk wręczyli wszystkim radnym pamiątkowe albumy i upominki dziękując im za godne wypełnianie mandatu radnego.