XX lat Domu Pomocy Społecznej

W Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach, 2 października 2014r. uroczyście obchodzono Jubileusz XX-lecia działalności placówki. Mszę Świętą odprawił Biskup Ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Marian Rojek. Gości przybyłych na jubileusz powitała Stanisława Wojciechowska-dyrektor DPS, a byli wśród nich: Albin Mazurek- Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego urzędu Wojewódzkiego, Przemysław Cieszkowski- Kierownik Delegatury LUW w Zamościu, Bożena Sałek z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie. Powiat Tomaszowski, organ od 16 lat prowadzący Dom Pomocy Społecznej reprezentowali Jan Kowalczyk Starosta Tomaszowski oraz Teresa Chrastina Członek Zarządu Powiatu. Przybył tez Mariusz Zając Burmistrz Tyszowiec. Dyrektor Wojciechowska przedstawiła historię funkcjonowania placówki i jej osiągniecia na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Głos zabierali też obecni na uroczystościach goście składając życzenia i gratulacje pracownikom i pensjonariuszom. Uroczystości zakończyły się występem artystycznym w wykonaniu zespołów śpiewaczych Kół Gospodyń Wiejskich z Tyszowiec i Mikulina.