Porozumienie z KUL

SAM_3207SAM_3213SAM_3215
Powiat Tomaszowski i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zawarły porozumienie w sprawie współpracy. W preambule porozumienia zapisano, że mając na uwadze dorobek naukowy, dydaktyczny i organizacyjny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz potencjał instytucji samorządowych, jednostek kulturalno-oświatowych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców oraz instytucji otoczenia biznesu działających na obszarze Powiatu Tomaszowskiego oraz nawiązując do dotychczasowej współpracy realizującej zasadę partnerstwa i komplementarności strony niniejszego porozumienia postanawiają promować i inicjować współpracę w sferze edukacji i transferu wiedzy oraz współdziałanie na rzecz zmian społeczno-gospodarczych w Powiecie Tomaszowskim. Porozumienie podpisali : JM Rektor KLU ks.prof.dr hab. Antoni Dębiński oraz Starosta Jan Kowalczyk i Wicestarosta Jan Fila.  W ceremonii podpisania porozumienia uczestniczyli również; Prorektor KUL ds. promocji i współpracy z Zagranicą dr hab. Urszula Paprocka-Piotrowska, rzecznik prasowy KUL dr Lidia K. Jaskuła, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski, rzecznik prasowy Starosty Krzysztof Chyżyński.