Glukometry przekazano na Ukrainę

Z inicjatywy tomaszowskiego Koła Diabetyków i jego przewodniczącego Karola Kosiackiego pozyskano od sponsorów glukometry, zestawy dla diabetyków i inne medykamenty niezbędne dla chorych na cukrzycę. Mając na uwadze bardzo trudną sytuację ludności z pobliskiej Ukrainy postanowiono przekazać je dla diabetyków z Żółkwi i Sokala, rejonów które współpracują z Powiatem Tomaszowskim. Przekazanie artykułów medycznych odbyło się 21 października 2014r. w Żółkwi, przy okazji wizyty partnerskiej Starosty Jana Kowalczyka i Wicestarosty Jana Fili. Z rąk Prezesa Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Tomaszowie Lub. Krzysztofa Chyżyńskiego medykamenty otrzymali Przewodniczący Rad Rejonowych  z Żółkwi i Sokala Tadej Szwaj i Igor Daciuk.

SAM_3229SAM_3231