Wspólna Sesja

Podczas wspólnej Sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego i Rady Miasta Tomaszów Lubelski przyjęto stanowisko, które przesłane zostanie do Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wielkiego Kanclerz KUL oraz do Biskupa Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Poniżej treść stanowiska

S T A N O W I S K O

Rada Miasta Tomaszów Lubelski i Rada Powiatu w Tomaszowie Lubelskim,  na wspólnej sesji odbytej w dniu 29 maja 2014 roku,  powodowane troską o  funkcjonowanie Wydziału Zamiejscowego Nauk Prawnych i Ekonomicznych KUL w Tomaszowie Lubelskim – wyrażają niezadowolenie z powodu decyzji  władz uczelni w sprawie likwidacji  tego Wydziału.
Nie potrafimy zrozumieć podjętej decyzji, tym bardziej, że nie zaproponowano żadnych rozwiązań alternatywnych, które mogłyby utrzymać działalność Wydziału.  Samorządy  miasta i powiatu partycypowały w kosztach powstania, a później dalszego rozwoju Wydziału i jako współtwórcy uczelni nie zostały poinformowane o zamiarze  likwidacji.  Nie próbowano znaleźć rozwiązana kompromisowego, które zadowoliłoby obie strony i pozwoliło na dalsze funkcjonowanie Wydziału.
Możliwość studiowania w Tomaszowie Lubelskim jest szansą dla młodych ludzi z terenu powiatu tomaszowskiego, których ze względów finansowych nie było stać na studia w odległych ośrodkach akademickich. Liczymy, że w przypadku decyzji o likwidacji Wydziału, władze Uczelni umożliwią     kontynuowanie nauki w Tomaszowie Lubelski tym studentom, którzy rozpoczęli studia w naszym mieście i z różnych względów nie mogą przenieść się do innych ośrodków akademickich KUL. Zwracamy się z prośbą do Ks. Rektora o ponowne przeanalizowanie decyzji o likwidacji Wydziału Zamiejscowego Nauk Prawnych i Ekonomicznych KUL w Tomaszowie Lubelskim i jej weryfikację dla dobra mieszkańców miasta i powiatu lub wydanie decyzji o zawieszeniu Wydziału z określeniem programu naprawczego.

fot. M. Malec-Tereszczuk

magma2014