POWIATOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY

W dniu 25 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe  i Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Lubelskim. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, propagowanie sportów motorowych. Trzyosobowe reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu rywalizowały w następujących konkurencjach: test pisemny,  który obejmował pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego, wiedzy motoryzacyjnej, techniki kierowania pojazdem, pomocy przedlekarskiej, jazdy sprawnościowej samochodem oraz udzielania pierwszej pomocy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ZS Nr 3, drugie miejsce drużyna ZS Nr 1 , a trzecie miejsce drużyna ZS Nr 2 w Tomaszowie Lub. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Tomaszowskiego. Nagrody wręczyli Wicestarosta Jan Fila, zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinspektor Robert Szewc. Nad sprawnym przeprowadzeniem turnieju czuwał szef Wydziału Ruchu Drogowego KP Policji w Tomaszowie Lubelskim podinspektor Bogdan Kulas.  Zespół  Szkół Nr 3 reprezentował będzie Powiat Tomaszowski w eliminacjach wojewódzkich turnieju, które odbędą się w dniu 23 maja 2014 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie.

Na zdjęciach trzy najlepsze zespoły Turnieju.

fot.Jan Nowak

IMG_3245IMG_3250IMG_3256