III Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

15 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim odbył się ,,III Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej”. Konkurs otworzył dyrektor ZS Nr 1 – dr Janusz Frykowski, który uroczyście przywitał wszystkich przybyłych uczniów i opiekunów. W festiwalową atmosferę wprowadził krótki występ szkolnej grupy wokalnej „The one”.  Tegoroczna edycja cieszyła się ogromną popularnością, wzięło w niej udział  30 solistów i 4 zespoły z 11 gimnazjów: Gimnazjum w Szarowoli, Gimnazjum   w Łaszczowie, Gimnazjum w Nabrożu – Kolonii, Gimnazjum w Ulhówku, Gimnazjum w Tyszowcach, Gimnazjum w Podhorcach, Gimnazjum w Tarnawatce, Gimnazjum w Telatynie, Gimnazjum w Suścu oraz Gimnazja Nr 1 i Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Wszyscy uczestnicy wykonywali obowiązkowo jeden utwór w języku angielskim oraz drugi w dowolnym języku obcym. Można było usłyszeć piosenki nie tylko w językach nauczanych w gimnazjach powiatu takich jak niemiecki czy rosyjski. Młodzi wokaliści prezentowali swoje umiejętności w języku hiszpańskim, włoskim a nawet francuskim.
Wykonawców oceniało jury w składzie: Natalia Kolasińska, Elżbieta Pikuła, Robert Sawicki, Katarzyna Ważna i Stanisław Ważny.
 Głównymi sponsorami festiwalu są: Starosta Tomaszowski – p. Jan Kowalczyk, Dyrektor Szkoły Języków Obcych com. – p. Natalia Kolasińska oraz Dyrektor niemieckiej szkoły partnerskiej im. Eduarda Sprangera we Freudenstadt -p. Armin Wüstner.