Zbieramy podpisy na ustanowienie Dnia Pamięci Męczeństwa Kresowian !

Na prośbę Starosty Przemyskiego, który działa w imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w celu przygotowania obywatelskiego projektu ustawy w sprawie uczczenia ofiar masowych mordów na Wołyniu i ustanowienia dnia 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian postanowiliśmy poprzeć tę ważną inicjatywę. Organizujemy zbiórkę podpisów obywateli miast i gmin Powiatu Tomaszowskiego, którzy popierają projekt ustawy. Konieczne jest poparcie minimum 100 tysięcy obywateli wyrażone własnoręcznymi podpisami. W uzasadnieniu projektu ustawy czytamy m.in.: „ Tragedia Polaków na Kresach Wschodnich powinna być przywrócona pamięci historycznej współczesnych pokoleń. Jest to zadanie wszystkich władz publicznych, w imię lepszej przyszłości i porozumienia naszej części Europy, w tym szczególnie Polaków, Ukraińców, Niemców, Rosjan i Litwinów. 11 lipca 2013 roku minęła kolejna 70-ta rocznica „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu, kiedy to formacje OUN-UPA wspierane przez „czerń” czyli podjudzonych chłopów ukraińskich, wymordowały w czasie nabożeństw w kościołach rzymskokatolickich tysiące Polaków”

Informujemy, że Punkt zbierania podpisów Obywateli, którzy chcą udzielić poparcia dla projektu Ustawy w sprawie ustanowienia dnia 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian mieści się w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim, Referat Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Obrony Cywilnej- pokój nr 23(I piętro). Podpisy można składać w godz. 8.00-15.00 do dnia 19 grudnia 2013r.

W Urzędzie Miasta w Tomaszowie Lub. podpisy można składać w sekretariacie Urzędu.

W pozostałych miastach i gminach Powiatu Tomaszowskiego także znajdują się listy poparcia, które mogą podpisać mieszkańcy popierający projekt.