Puchar Starosty dla księży z Częstochowy

W  hali Powiatowego Międzyszkolnego Centrum Sportu i Rekreacji Zespołu Szkół nr. 2 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim odbyły się IV Mistrzostwach Polski Księży w Piłce Siatkowej.W turnieju finałowym, podobnie jak w  wystąpiły cztery siatkarskie ekipy, reprezentujące archidiecezję częstochowska, Ordynariat Polowy oraz dwa zespoły naszej diecezji (młodszy i starszy).Najlepszym zespołem okazała się drużyna kapłanów z archidiecezji częstochowskiej, która bez straty seta wygrała wszystkie spotkania. Drugie miejsce zajęła pierwsza ekipa Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, a trzecie druga drużyna tej diecezji.
Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, medale i dyplomy oraz gadżety związane z ziemią tomaszowską. Nagrody ufundowali: Starosta Jan Kowalczyk i Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski.

Skład ekipy diecezji zamojsko-lubaczowskiej: ks. Grzegorz Chabros, ks. Paweł Derylak, ks. Andrzej Dzido, ks. Marek Giergiel, ks. Maciej Lewandowski, ks. Jacek Rak, ks. Artur Sokół, ks. Tomasz Szady, ks. Piotr Szeptuch, ks. Tomasz Szumowski, ks. Kamil Taras, ks. Konrad Zalewski.

100_2014

100_2016