Informacja dla Mieszkańców Powiatu Tomaszowskiego !

W związku z rozpoczęciem funkcjonowania Wojewódzkiego Centrum  Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie informujemy, że z dniem 04 listopada br. wszelkie połączenia realizowane z terenu powiatu tomaszowskiego na numer 112   (telefony stacjonarne oraz komórkowe) są obsługiwane przez WCPR w Lublinie. Z procedury obsługi zgłoszeń na numer alarmowy 112 zatwierdzonej na poziomie Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że zgłoszenia takie będą obsługiwane następująco:

•  zgłaszający usłyszy  zapowiedź  słowną o  miejscu  połączenia „Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie”,

•  operator WCPR przyjmujący zgłoszenie przeprowadzi rozmowę ze zgłaszającym ustalając  m.in, miejsce zgłaszanego zdarzenia (powiat, gmina, miejscowość, ulica,  numer telefonu zgłaszającego oraz rodzaj zdarzenia i służbę właściwą kompetencyjnie do jego obsługi),

•  operator WCPR powiadomi zgłaszającego,  że przełącza rozmowę do właściwej służby (np. do dyspozytora Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim) oraz poprosi o pozostanie przy linii,

•  dyspozytor właściwej służby (np. dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej  w Tomaszowie Lubelskim), będzie kontynuował rozmowę przyjmując całe zgłoszenie od początku (imię,  nazwisko, adres, co się zdarzyło itd.) ,po czym zadysponuje do zdarzenia właściwe  siły ratownicze.

Mając na względzie potrzebę zapewnienia jak najszybszej interwencji jednostek  straży pożarnej, zwłaszcza w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego, prosimy Mieszkańców Powiatu Tomaszowskiego  aby zgłoszenia  takie kierować na numer alarmowy 998 obsługiwany bezpośrednio przez dyspozytora Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim.