Święto Plonów w Jarczowie

W niedzielę 1 września rolnicy z powiatu tomaszowskiego świętowali tradycyjne Dożynki Powiatowe. Na uroczystości zorganizowane przez Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy w Jarczowie przybyło ponad tysiąc osób. Starostami dożynek byli gospodarze z gminy Jarczów: Jolanta Kłos z Kolonii Gródek i Marek Kulpa z Jurowa. Starosta Tomaszowski Jan Kowalczyk wręczył rolnikom odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa”. Odznaki otrzymali:Robert Ciećko z Zawadek, Ireneusz Cioch z Posadowa, Marzena Czubaj-Gancarz z Łaszczówki, Jan Harbuz  z Rabinówki,Jan Dziura z Podhorzec, Marek Dawidowski z Chodywaniec, Mariusz Poczekwa z Łubcza, Robert Rykała z Bełżca Jamroż Lilla- z Dąbrowy, gmina Krynice, Korytko Jacek z  Telatyna,  Kuśmierczak Anna z Bełżca, Lebieda Anna z Huty Dzierążyńskiej, Stanisław Tkaczyk z miejscowości Budy, Tychlowiec Krzysztof z Grodysławic Kolonii, Wybranowski Bogdan z Perespy, Zieliński Józef z Rachań  i Stanisław Filipski z Jarczowa. Starosta Jan Kowalczyk wygłosił okolicznościowe przemówienie a następnie odbyła się dziękczynna Msza Święta, którą celebrował Dziekan Jan Krawczyk. W konkursie na tradycyjny wieniec wygrało KGW Jarczów, drugie miejsce zajęło sołectwo Źwiartów a trzecie KGW Łubcze. W kategorii wieniec współczesny najpiękniejszy wieniec wykonało KGW z Jarczowa II, drugie miejsce KGW z Rudy Wołoskiej a trzecie KGW Łykoszyn. Po zakończeniu uroczystości oficjalnych koncertowały zespoły ludowe, kapele oraz Orkiestra Dęta OSP z Tomaszowa Lubelskiego.

Fot. Jan Nowak

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCDSC_0044DSC_0138DSC_0236DSC_0306DSC_0406DSC_0422DSC_0442