Dożynki Powiatowe w Jarczowie

W dniu 1 września 2013r. w Jarczowie na placu obok Urzędu Gminy odbędą się Dożynki Powiatowe. W programie uroczystości przewidziano m.in. korowód dożynkowy delegacji gmin powiatu tomaszowskiego , wystąpienie Starosty Tomaszowskiego Jana Kowalczyka, wręczenie odznaczeń, ceremonię przekazania chleba, Mszę Świętą Polową. W ramach imprez towarzyszących dożynkom rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, odbędą się koncerty zespołów ludowych, orkiestr, chórów i kapel z powiatu tomaszowskiego, wystawy rolnicze, a na zakończenie dożynek zabawa ludowa.

Na  Starostę i Starościnę dożynek powiatowych w Jarczowie zostali wybrani rolnicy z gminy Jarczów.

Starostą Dożynek będzie Marek Kulpa– 51 letni wykwalifikowany rolnik z Jurowa. Pan Kulpa wraz z żoną Jolanta i synami Konradem i Sebastianem prowadzą 35 hektarowe gospodarstwo rolne. Specjalizują się w produkcji roślinnej produkując rzepak, pszenicę i jęczmień. W gospodarstwie Państwa Kulpów znajduje się nowoczesny sprzęt rolniczy m.in. 3 ciągniki, kombajn zbożowy, przyczepy, pługi, agregaty uprawowe, siewniki zbożowe i nawozowe.

Starościną Dożynek została Jolanta Kłos z Kolonii Gródek. Pani Jolanta Kłos wraz z mężem Mirosławem, córkami Klaudią i Wiktorią prowadzą 80 hektarowe gospodarstwo rolne specjalizując się w produkcji roślinno-warzywnej i zwierzęcej. Posiadają nowoczesne ciągniki rolnicze John Deere i Zetor, kombajn zbożowy i buraczany oraz sprzęt do zbioru warzyw.

Na zdjęciach Jolanta Kłos i Marek Kulpa

Bez tytułuimg263