XIV Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe LZS

Powiat Tomaszowski najlepszy !

Na obiektach Powiatowego Międzyszkolnego Centrum Sportu i Rekreacji w niedzielę 28 lipca 2013r.odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe Ludowych Zespołów Sportowych. W zawodach rywalizowało 48 gmin z 18 powiatów województwa lubelskiego.

Gośćmi Igrzysk byli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Arkadiusz Bratkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Marceli Niezgoda, Wicewojewoda Lubelski Marian Starownik. Zawodniczki i zawodników powitał Starosta Tomaszowski Jan Kowalczyk wraz z głównym organizatorem Igrzysk Józefem Poteruchą- Przewodniczącym Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS w Lublinie. W Igrzyskach rozegrano 22 konkurencji a na starcie stanęło ponad 1500 zawodniczek i zawodników. W rywalizacji powiatów po raz kolejny zwyciężył Powiat Tomaszowski-1140 pkt, drugi był Powiat Zamojski- 906pkt, a trzecie miejsce zajął Powiat Chełmski-520,5pkt. Najlepsze gminy Igrzysk to Sitno- 345,5pkt, Tyszowce i Wierzbica-po 337pkt, Tomaszów Lubelski-306pkt, Rachanie- 283pkt. Dziewiąte miejsce w zawodach zajęła czwarta gmina z powiatu tomaszowskiego-Telatyn , zdobywając 165 pkt. Uroczyste otwarcie uświetniła swoim występem Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Freudenstadt (Niemcy)pod dyrekcją Maika Finkbeinera.

mapa 010

mapa 022