Powiatowy Dzień Strażaka- odznaczenia i awanse

W niedziele 5 maja 2013 r uroczyście obchodzono Dzień Strażaka. Na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej zorganizowano uroczystości z udziałem zaproszonych gości, druhen i druhów strażaków i mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego. Po okolicznościowych wystąpieniach Starosty Tomaszowskiego Jana Kowalczyki i Komendanta Powiatowego PSP Stanisława Kielecha dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi przy wyremontowanym budynku Komendy Powiatowej PSP. Poświęcenia obiektu dokonał ksiądz dziekan Jan Krawczyk. Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Lub. odznaczona została „Srebrnym Medalem Pożarnictwa”. Odznaczenia sztandaru Komendy dokonał wiceprezes Zarządu Głównego OSP RP, wicewojewoda lubelski Marian Starownik. Złotymi Zankami Związku Ochotniczych Straży Pożarnych zostali odznaczeni: starosta Jan Kowalczyk, z-ca komendanta Powiatowego PSP Andrzej Mańdziuk oraz strażacy Kazimierz Hacia i Dionizy Gardzioła. Medale honorowe im.Bolesława Chomicza otrzymali: Adam Biernat, Tadeusz Kielar, Wacław Kramarczuk i Edward Rybiński. Złote medale”Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali:Józef Marynicz, Wojciech Krawczyk, Ryszard Neć i Mirosław Pitura, srebrne Jan Dawidowski, Witold Światowec, Piotr Pisarczyk, a brązowe: Stanisław Cisło, Bogdan Czarnopyś, Jan Fila, Grzegorz Gałan, Barbara Pakosik, Zofia Swatowska, Robert Herda, Paweł Łubiarz i Piotr Kominek. Po części oficjalnej na placu PSP zorganizowano strażacki piknik w którym uczestniczyły liczne rzesze mieszkańców miasta i powiatu.