• Newsletter

• logo-ewus

Turniej Motoryzacyjny

W dniu 25 kwietnia 2013r. w Zespole Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe i Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Lubelskim. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, propagowanie sportów motorowych. Trzyosobowe reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu  rywalizowały w następujących konkurencjach: test pisemny, który obejmował pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego, wiedzy motoryzacyjnej, techniki kierowania pojazdem, pomocy przedlekarskiej, jazdy sprawnościowej samochodem, udzielania pierwszej pomocy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ZS Nr 4 w Tomaszowie Lub., drugie miejsce drużyna ZS Nr 5 w Tyszowcach a trzecie miejsce drużyna ZS Nr 2 w Tomaszowie Lub. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Tomaszowskiego. Nagrody wręczali Wicestarosta Jan Fila, Komendant Powiatowy Policji Paweł Solarski oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Janusz Frykowski. Najlepszy zespół reprezentował będzie Powiat Tomaszowski na eliminacjach wojewódzkich turnieju, które odbędą się w Zamościu. Nad sprawnym  przeprowadzeniem turnieju czuwali: szef Wydziału Ruchu Drogowego KP Policji Bogdan Kulas oraz Dyrektor ZS Nr 4 Janusz Joniec.

• Śledzik
  • Wykop