Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W tomaszowskim Zespole Szkół Nr 3, 24 kwietnia 2013r. odbyły się eliminacje rejonowe Mistrzostw Pierwszej Pomocy szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem zawodów był Zarząd Rejonowy PCK w Tomaszowie Lubelskim. Sędzią głównym był Marek Czubek nauczyciel ZS Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim , dyplomowany instruktor pierwszej pomocy PCK. W Mistrzostwach wystartowały 5-cio osobowe drużyny reprezentujące Zespoły Szkół Nr 1, 2 i 4 w Tomaszowie Lub., Zespół Szkół Nr 5 w Tyszowcach oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie. Zawodniczki i zawodnicy musieli rozwiązać test oraz zaprezentować swoje umiejętności na stacjach udzielania pomocy w przypadku zatrzymania akcji serce, wypadku rowerowego, samookaleczenia oraz oparzenia. Sędziowie oceniali sprawność i prawidłowość udzielania pomocy przez młodzież, jej zachowanie na miejscu wypadku. W wyniku zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Łaszczowa, II miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Nr 2 z Tomaszowa Lub., a III miejsce drużyna Zespołu Szkół Nr 5 z Tyszowiec. Ekipa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Łaszczowa reprezentować będzie powiat tomaszowski w zawodach wojewódzkich ,które odbędą się 18 maja 2013r. w Lublinie. Puchary i dyplomy oraz drobne upominki dla uczestników Mistrzostw wręczali Sekretarz Powiatu Stanisław Cisło oraz dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Janusz Frykowski. Sponsorami Mistrzostw byli: Bank PKO S.A. w Tomaszowie Lub., Bank Spółdzielczy w Tomaszowie Lub., Bank Gospodarki Żywnościowej w Tomaszowie Lub. oraz Zarząd Powiatowy ZMW w Tomaszowie Lub.

Na zdjeciach młodzież udzielająca pomocy i drużyna zwycięzców: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Łaszczowa.

Fot.autor