VI Targi Edukacyjne

21 marca 2013 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, przy ul. Wyspiańskiego 8, już po raz szósty odbyły się Targi Edukacyjne Szkół Ponadgimnazjalnych. Przybyły władze Powiatu Tomaszowskiego- Wicestarosta Jan Fila ,  Sekretarz Powiatu Stanisław Cisło oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Janusz Frykowski. Podczas Targów gimnazjaliści mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się w jednym miejscu z ofertami szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Tomaszowski. Jak co roku uczestnictwo w Targach ma pomóc gimnazjalistom w trafnym, a przede wszystkim bardziej świadomym, wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.W ramach całego wydarzenia uczniowie gimnazjów mogli bezpośrednio zapoznać się z ofertą edukacyjną zarówno szkół ogólnokształcących, jak i techników oraz szkół zawodowych. Targi jak zawsze cieszyły się dużą popularnością wśród młodzieży gimnazjalnej. Mogli oni obejrzeć ciekawe prezentacje kolegów ze szkół średnich, którzy zachęcali do zapoznania się z ofertą ich szkół za pomocą ciekawych wystaw. Popularnością cieszyły się zwłaszcza ekspozycje uczniów szkół zawodowych. Prezentowali oni swoje najlepsze wypieki, wyroby kulinarne połączone z degustacją. Ciekawe były również pokazy chemiczne i fizyczne. Na targach swoje stoisko miał również Powiatowy Urząd Pracy, którego pracownicy badali predyspozycje zawodowe uczniów.