Sesja Rady Powiatu

Obrady XXIV Sesji IV Kadencji Rady Powiatu w Tomaszowie Lubelskim.   odbyły się w dniu 26 marca 2013 roku /wtorek/ o godz. 10.00 w  sali narad „B” Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim.

Rada Powiatu wysłuchała informacji Starosty Jana Kowalczyka z realizacji uchwał Rady Powiatu oraz z działalności międzysesyjnej Zarządu Powiatu  w  okresie  od poprzedniej Sesji. Rada Powiatu w Tomaszowie Lubelskim,na wniosek radnego Tadeusza Stanibuły przyjęła stanowisko w sprawie umożliwienia dzierżawy kotłowni przy nieistniejącej już Cukrowni Wożuczyn od Krajowej Spółki Cukrowej, przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Wożuczynie Cukrowni. Stanowisko przekazane zostanie prezesowi KSC w Toruniu Markowi Derezińskiemu. W dalszej części obrad Rada podjęła uchwały w sprawach:

1/wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości położonej w Tomaszowie Lubelskim  przy   ulicy Lwowskiej,

2/określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz wysokości     środków  przeznaczonych  na  ich realizację w powiecie tomaszowskim na 2013 rok,

3/ zmieniająca uchwałę w sprawie rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu tomaszowskiego,

4/ zmieniająca uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej,

5/ zmieniająca uchwałę w sprawie uchwały budżetowej na rok 2013,