Konkurs Wiedzy o Kulturze

konkurs13 006

W Starostwie Powiatowym 27 marca 2013r. odbył się finał Konkursu Wiedzy o Kulturze.Pomysłodawcą i realizatorem Powiatowego Konkursu Wiedzy o Kulturze jest Agata Zakrzewska – starszy instruktor ds. organizacji imprez w Tomaszowskim Domu Kultury. Konkurs od 2009 roku organizuje Tomaszowski Dom Kultury wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim. Uczestnikami są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Tomaszowskiego. Zakres pytań zgodny jest z podstawą programową przedmiotu „Wiedza o kulturze”. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Tomaszowski Dom Kultury.

Celem konkursu jest m.in.: rozwijanie zainteresowań kulturą i sztuką wśród uczniów, przygotowanie uczniów do roli świadomego odbiorcy dziedzictwa kulturalnego, zachęcenie do czynnego udziału w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji uczestniczyło 44 uczniów, w tym: 30 osób z Zespołu Szkół nr 1, 8 osób z Zespołu Szkół nr 3, 6 osób z Zespołu Szkół nr 4. Uczestników do konkursu przygotowały Panie: Marzanna Mucha – ZS nr 1, Marta Krzaczyńska – ZS nr 3, Beata Rysak – ZS nr 4.Komisja konkursowa w składzie: Agata Zakrzewska – przewodnicząca, Janusz Kowalski (pracownik TDK),Dariusz Krech (pracownik TDK), Marzanna Mucha (nauczyciel WOK w ZS nr 1) po przeprowadzeniu finału Konkursu ustaliła najlepszych uczniów tegorocznej edycji, którymi zostali:

I miejsce – Anna Pasieczna – ZS Nr 3

II miejsce – Ewelina Zwola k- ZS Nr 3

III miejsce – Łukasz Łukasiewicz – ZS Nr 1

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Jana Kowalczyka, a pozostali uczestnicy dyplomy. Nagrody i dyplomy wręczył Ryszard Rudnicki- Główny Specjalista w Wydziale Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim.

Na zdjęciu laureaci konkursu-fot. autor