Finał konkursu Wiedzy o Polskim Ruchu Ludowym

W dniu 14 marca 2013 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego odbył się finał konkursu Wiedzy o Polskim Ruchu Ludowym. Szkolne komisje konkursowe do finału zakwalifikowały  21 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pytania konkursowe zostały opracowane przez  pracowników Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie.Komisja w składzie: Janusz Frykowski – Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i  Kultury Fizycznej, Małgorzata Bębnik – nauczyciel historii w Zespole Szkół Nr 3,  Dariusz Skroban – nauczyciel historii w Zespole Szkół Nr 1, Leopold Ćwieka –  nauczyciel historii w Zespole Szkół Nr 2 oraz Robert Czyż nauczyciel historii w Zespole Szkół Nr 4, wyłoniła troje finalistów: Anna Gryniuk, Agata Kuczmaszewska  uczennice Zespołu Szkół Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, Diana Wawrzusiszyn uczennica Zespołu Szkół Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Trzydniowy pobyt w Brukseli dla finalistek ufundował Arkadiusz Bratkowski Poseł do Parlamentu Europejskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu finałowego otrzymali nagrody rzeczowe i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie, Wójta Gminy Bełżec, Wójta Gminy Krynice oraz Burmistrzów Łaszczowa i Tyszowiec.

Fot.Jan Nowak

SONY DSCSONY DSC