Szkoły otrzymały nowoczesny sprzęt !

W dniu 20 grudnia 2012r. w Starostwie Powiatowym odbyło się przekazanie sprzętu do nauki udzielania pierwszej pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia i oddechu. Sprzęt otrzymały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne , których organem prowadzącym jest Powiat Tomaszowski. Każda placówka oświatowa otrzymała sprzęt szkoleniowy: manekin i defibrylator zakupione ze środków Powiatu Tomaszowskiego za kwotę 19.911,24 zł. Przy okazji przekazania sprzętu przedstawiciele firmy MEDLine z Zielonej Góry przeprowadzili dla nauczycieli z tych szkół szkolenie instruktażowe z obsługi sprzętu. Zakup sprzętu został zrealizowany w ramach „Programu profilaktyki wypadków , urazów i zatruć oraz ich następstw”.