Turniej Służb Mundurowych

Co się odwlecze to nie uciecze… tak można, zgodnie z ludowym powiedzeniem określić organizację IV Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej o Puchar Starosty Tomaszowskiego Jana Kowalczyka. Turniej, którego kolejna edycja miała się odbyć już czerwcu bieżącego roku, niestety nie miał dobrej passy co do jego realizacji. Zanosiło się nawet na przerwę wymuszoną przez różne czynniki, niezależne od organizatorów. I właśnie coroczni organizatorzy w osobach Mariusza Nizio oraz Krzysztofa Majdańskiego z KPP w Tomaszowie Lubelskim, przy udziale Tomasza Leszczyńskiego- Wójta Lubyczy Królewskiej , dołożyli wszelkich starań by mógł się on odbyć w Lubyczy Królewskiej. Oczywiście, nie sposób się nie odnieść (same pozytywy) również do dużego wkładu Pana Starosty Jana Kowalczyka, który jest zawsze „patronem”, a zarazem pomysłodawcą turnieju;

Rozgrywki turniejowe odbyły się na stadionie sportowym „Granica”, gromadząc drużyny służb mundurowych Powiatu Tomaszowskiego; tych obecnie będących w służbie oraz ich kolegów emerytów. Tradycyjnie „gościnnie” zaprezentowała się drużyna Samorządowców Powiatu Tomaszowskiego, dodam „rewelacja” turnieju.

Zmagania piłkarskie, a więc mecze turniejowe, przebiegały przy zmiennej pogodzie. Początkowo nieco mroźną aurę (nawet bardziej niż nieco), zastapiła przelotna mżawka. Właśnie ta jesienna „atmosfera”, towarzyszyła w organizacji poszczególnych meczy turniejowych, które odbyły się na dwóch specjalnie do tego przygotowanych boiskach, gdzie rywalizowano w dwóch grupach A i B, po cztery drużyny każda. Mecze w grupach prowadzono w systemie każdy z każdym. Zwycięzcy oraz drużyny z drugich miejsc, były premiowane wyjściem z grupy i meczami o miejsca I-IV, czyli tradycyjna forma: półfinały oraz finały. Meczy o pozostałe miejsca już nie rozgrywano. Liczyła się zdobycz punktowa poszczególnych drużyn, która stanowiła o końcowej klasyfikacji.

Wyniki sobotniego IV turnieju o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego

Grupa A:

1. KPP Tomaszów Lubelski – PSG Lubycza Królewska- 4:0;

2. Emeryci – KPPSP Tomaszów Lubelski- 0:6

3. KPP Tomaszów Lubelski – Emeryci- 3:0;

4. PSG Lubycza Królewska – KPPSP Tomaszów Lubelski- 0:3;

5. KPP Tomaszów Lubelski – KPPSP Tomaszów Lubelski- 0:1;

6. Emeryci – PSG Lubycza Królewska- 0:1;

Klasyfikacja końcowa(grupa A):

1. KPSP Tomaszów Lubelski- 9 pkt,

2. KPP Tomaszów Lubelski- 6 pkt,

3. PSG w Lubyczy Królewskiej- 3 pkt,

4. Emeryci- 0 pkt,

Grupa B

1. PSG w Hrebennem – Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski- 6:0;

2. SC Hrebenne – Samorządowcy- 0:2;

3. PSG w Hrebennem – SC Hrebenne- 3:0;

4. Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski – Samorządowcy- 1:2;

5. PSG w Hrebennem – Samorządowcy- 1:0;

6. Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski – SC Hrebenne- 1:2;

Klasyfikacja końcowa(grupa B) :

1. PSG w Hrebennem- 9 pkt;

2. Samorzadowcy- 6 pkt;

3. SC Hrebenne- 3 pkt;

4. Leśnicy- 0 pkt;

Półfinały:

KPPSP Tomaszów Lubelski – Samorządowcy- 1:0;

PSG w Hrebennem – KPP Tomaszów Lubelski- 1:0;

Mecz o III miejsce:

KPP Tomaszów Lubelski – Samorządowcy- 2:3;

Finał:

PSG w Hrebennem – KPPSP Tomaszów Lubelski- 2:0;

Zwycięzcą IV Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej o Puchar Starosty Tomaszowskiego Jana Kowalczyka została drużyna PSG w Hrebennem.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary, które ufundował Starosta Powiatu Tomaszowskiego Jan Kowalczyk, a wręczył je w jego imieniu Sekretarz Powiatu Tomaszowskiego Stanisław Cisło w towarzystwie Tomasza Leszczyńskiego-Wójta Gminy Lubcza Królewska, st. bryg. Stanisława Kielecha- Komendanta PSP w Tomaszowie Lubelskim, Z-cy Komendanta PSG w Lubyczy ppor. SG Łukasza Będziejewskiego i Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Tomaszowie Lubelskim kom. Wojciecha Bobko.

Ponadto statuetki ufundowali : Jan Kowalczyk- Starosta Tomaszowski, Jacek Grabek Kierownik Delegatury LUW w Zamościu, Wojciech Żukowski- Burmistrz Miata Tomaszów Lubelski, Tomasz Leszczyński – Wójt Gminy Lubycza Królewska, Łukasz Kłębek- Wójt Gminy Ulhówek.

Klasyfikacja indywidualna:

Najlepszy strzelec- Bartosz Stefanik z PSG w Hrebennem;

Najlepszy obrońca- Patryk Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim;

Najlepszy bramkarz- Andrzej Adamek- Drużyna Samorządowców;

Najlepszy Emeryt – Dariusz Cygan;

Najlepszy Samorządowiec – Tomasz Leszczyński- Wójt Gminy Lubycza Królewska;

Nagroda „Fair Play”- Jacek Gontarz – Drużyna Samorządowców;

Najlepszym Piłkarzem Turnieju został- Piotr Zajączkowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim;

Drużyny wystąpiły w składach:

Placówka Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej:

Łukasz Będziejewski, Jerzy Lis, Jerzy Maciejko, Dariusz Marecki, Tomasz Rybak, Grzegorz Świderek, Maciej Piechnik.

Placówka Straży Granicznej w Hrebennem:

Janusz Nazarowicz, Bartosz Stefanik, Wojciech Krawczyk, Leszek Nieścior, Jarosław Chromiec, Łukasz Szaja, Bartłomiej Hałas.

Oddział Celny w Hrebennem:

Kamil Adamczuk, Krzysztof Czerwonka, Tomasz Folusiewicz, Dariusz Kondrakiewicz, Mateusz Obidziński, Ireneusz Raczkiewicz, Wojciech Sidor, Mateusz Stefek, Paweł Świderek.

Samorządowcy Powiatu Tomaszowskiego:

Tomasz Leszczyński, Andrzej Adamek, Jacek Gontarz, Stanisław Wielgosz, Łukasz Ozdoba, Artur Sawiak, Piotr Bondyra.

Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski:Marek Musiał, Piotr Borowicz, Sławomir Garyś, Paweł Leńczuk, Jarosław Grabek, Karol Jańczuk, Waldemar Warzocha, Marek Słotwiński.

Emeryci i ich Goście:

Dariusz Cygan, Ireneusz Raczkiewicz, Stanisław Szopa, Piotr Rochecki, Jan Uźniak, Sebastian Nadzikiewicz, Sylwester Nadzikiewicz.

Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Lubelskim:

Krzysztof Gmoch, Marek Gmoch, Jacek Krawczyk, Piotr Chamot, Piotr Pisarczyk, Jacek Nowosadowski, Paweł Łubiarz, Piotr Kominek, Konrad Kiper, Piotr Zajączkowski.

Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Lubelskim

Patryk Nowak, Mariusz Nizio, Krzysztof Majdański, Grzegorz Mruk, Zbigniew Łagożny, Ryszard Los, Janusz Zieliński, Szymon Głazowski.

Tekst i foto:Mariusz Skorniewski-PSG Lubycza Król.