Otwarcie Powiatowego Międzyszkolnego Centrum Sportu i Rekreacji

W dniu 30 października 2012r. uroczyście otwarto obiekty Powiatowego Międzyszkolnego Centrum Sportu i Rekreacji. Na uroczystości licznie przybyli zaproszeni goście: Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman, Poseł do Parlamentu Europejskiego Arkadiusz Bratkowski, Wicemarszałek Sławomir Sosnowski, Wicewojewoda Lubelski Marian Starownik, Wiceprzewodniczący Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia LZS Józef Poterucha. Obecni byli starostowie sąsiednich powiatów: Józef Kuropatwa z Hrubieszowa i Marian Tokarski z Biłgoraja. Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich było przybycie na otwarcie mistrza olimpijskiego w skoku o tyczce Władysława Kozakiewicza. Otwierając obiekty Starosta Tomaszowski Jan Kowalczyk powiedział m.in.: „Powiatowe Międzyszkolne Centrum Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Lubelskim to inwestycja samorządu powiatowego, zrealizowana z dofinansowaniem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Założeniem Zarządu Powiatu w Tomaszowie Lubelskim było maksymalne wykorzystanie zewnętrznego dofinansowania do wykonania bardzo potrzebnych naszej społeczności inwestycji drogowych, oświatowych i sportowych . Dzięki dobrze przygotowanym projektom powiat tomaszowski zrealizuje zadania inwestycyjne z udziałem funduszy unijnych i krajowych, z dostępnych programów, w tym głównie RPO na ogólną wartość wszystkich projektów w kwocie 108,5 mln zł , w tym: środki z funduszy unijnych i krajowych – 81 ,8 mln zł. Poza zrealizowanymi inwestycjami drogowymi wykonane zostały m.in. kompleksowe termomodernizacje wszystkich obiektów szkół powiatowych ,Samodzielnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim, termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach. Na ukończeniu są termomodernizacje Powiatowego Urzędu Pracy i Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Pogotowia Ratunkowego ,internatów Zespołu Szkół Nr 1,3 i Nr 4 oraz Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim. W ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina,w partnerstwie z Rejonem Żółkiewskim i Sokalskim na Ukrainie realizujemy projekt pt. „ Poprawa skuteczności transgranicznego systemu reagowania na zagrożenia środowiska Tomaszów Lubelski-Żółkiew-Sokal”.W ramach tego projektu wykonujemy również termomodernizację i modernizację obiektów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim. Nasi partnerzy ukraińscy, Rejon Sokalski i Żółkiewski otrzymali w ramach tego projektu, w tym miesiącu samochody ratowniczo -gaśnicze o wartości ok. 180 000 EUR każdy .Centrum zostało wykonane i sfinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 , Działanie 8.2 infrastruktura szkolna i sportowa. Jest nowoczesnym kompleksem sportowo- rekreacyjnym na obszarze powiatu tomaszowskiego i województwa lubelskiego. Oddanie do użytku tego Centrum jest spełnieniem oczekiwań Zarządu Powiatu, ale przede wszystkim przyszłych użytkowników Zespołów Szkół ,zwłaszcza zaś Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Sikorskiego i Nr. 4 im Jarosława Dąbrowskiego. Jest ofertą rekreacyjno-sportową dla młodych i dorosłych mieszkańców powiatu tomaszowskiego. Oddajemy do wykorzystania obiekty sportowe i rekreacyjne o wysokich standardach jakości i funkcjonalności, które maja służyć do profesjonalnego organizowania imprez i rozgrywek różnej rangi. Jestem przekonany, że oddane dziś do użytku Centrum będzie spełniać założone funkcje, służyć organizacji wielu ciekawych imprez i przynosić wiele korzyści i satysfakcji wszystkim użytkownikom. Cieszę się osobiście, że jednymi z korzystających z tego obiektu będą grające w II lidze siatkarki Tomaszowskiego Klubu Sportowego „Tomasovia” w Tomaszowie Lubelskim .Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego pięknego obiektu. W szczególności składam podziękowanie głównemu wykonawcy firmie „POLCOURT” Spółka Akcyjna Warszawa oraz podwykonawcy firmie „INSTALBUD” Spółka Jawna Lubycza Królewska. Nie sposób wymienić wszystkich tych, którym powinniśmy dziś podziękować. Dziękuję więc wszystkim tym ,którzy od początku i w trakcie angażowali się w powstawanie Centrum, służyli radą i pomocą w różnych okresach i etapach budowy. W sposób szczególny dziękuję Panu Waldemarowi Typkowi dyrektorowi Zespołu Szkół Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim im. Generała Władysława Sikorskiego za wymagającą wiele pracy realizację inwestycji.”Po oficjalnych uroczystościach młodzież ZS Nr 2 zaprezentowała swoje talenty artystyczne, a także rozegrano finał Mistrzostw Powiatu LZS w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych, w którym drużyna ZS Nr 2 pokonała ZS Nr 4 w stosunku 5:2.

Fot. Jan Nowak

One thought on “Otwarcie Powiatowego Międzyszkolnego Centrum Sportu i Rekreacji

• 2012-11-02 at 01:44
    Permalink