„Dobry klimat dla powiatów”

18 października 2012 roku w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim odbyła sie debata klimatyczna projektu ,,Dobry klimat dla powiatów”.Uczestnicy debaty dyskutowali na temat tego, jak powinna wyglądać przyszłość powiatu w związku z ryzykiem zmiany klimatu. Czy powiat może stać się samowystarczalny energetycznie i czysty ekologicznie? Jak powiat może zaadaptować się do nowych warunków klimatycznych?Powiat Tomaszowski ma duży potencjał do rozwoju energetyki wykorzystującej odnawialne źródła energii.Duże nasłonecznienie może sprzyjać rozwojowi energetyki słonecznej,zaś działalność rolnicza rozwojowi bioelektrowni.W powiecie tomaszowskim podejmowane sa już działania mające na celu ochronę środowiska i klimatu.W zeszłym roku powiat przystąpił do projektu ,,Dobry klimat dla powiatów” i tym samym włączył się w ogólnoeuropejskie dążenia do ograniczenia zmian klimatu i adaptacji do ich negatywnych skutków.