DRUŻYNA STRAŻY POŻARNEJ z TOMASZOWA LUBESKIEGO -MISTRZEM WŚRÓD MUNDUROWYCH W DWÓCH POWIATACH !!!.

W dniu 21.01.2012r,w Tomaszowie Lubelskim na obiektach sportowych ZS nr 1, odbył się II Międzypowiatowy Turniej Służb Mundurowych w piłce siatkowej o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego – Jana Kowalczyka. Organizatorem sobotniego turnieju był Starosta Powiatu Tomaszowskiego Jan Kowalczyk. W turnieju wzięli udział praktycznie reprezentanci wszystkich formacji mundurowych reprezentujących Powiat Tomaszowski oraz Powiat Lubaczowski (Podkarpackie), czyli osiem zespołów ze Straży Granicznej, Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski, Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim, Straży Pożarnej z Lubaczowa, Leśników z Oleszyc, Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie oraz drużyna Samorządowców Powiatu Tomaszowskiego na czele ze Starostą Tomaszowskim Janem Kowalczykiem i jego zastępcą Janem Filą.

Turniej początkowo rozgrywany był w dwóch grupach po cztery drużyny każda z każdym:

Grupa A: Straż Pożarna Tomaszów Lubelski, Policja Tomaszów Lubelski, Policja Lubaczów, Samorządowcy Tomaszów Lubelski

Grupa B: Straż Graniczna NOSG, Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski, Straż Pożarna Lubaczów, Leśnicy Oleszyce.

Zacięta walka toczyła się w każdej z grup, świadczą o tym wyniki zwłaszcza w grupie B.

Kolejność wgrupie A i B- po meczach grupowych:

A

1. Straż Pożarna Tomaszów Lubelski- pkt 6/ 6:0 ( sześć setów wygranych, zero straconych)

2. Policja Lubaczów- pkt 2 /3:4

3. Policja Tomaszów Lubelski – pkt 2/ 2:4

4. Samorządowcy Tomaszów Lubelski -pkt 2/ 2:5

1. Straż Pożarna Lubaczów -pkt 4/ 5:2

2. Leśnicy Oleszyce – pkt 4/ 4:2

3. Straż Graniczna NOSG – pkt 4/ 4:3

4. Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski – 0/ 0:6

Mecz o III-miejsce: Leśnicy Oleszyce – Policja Lubaczów (2:0),

Mecz o I- miejsce: Straż Pożarna Lubaczów – Straż Pożarna Tomaszów Lubelski (0:2)

Klasyfikacja:

I- Straż Pożarna Tomaszów Lubelski

II- Straż Pożarna Lubaczów

III- Leśnicy Oleszyce

IV- Policja Lubaczów, Straż Graniczna NOSG, Policja Tomaszów Lubelski, Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski, Samorządowcy Tomaszów Lubelski.

Najlepszy zawodnik:

Rozgrywający – Grzegorz Dżugaj- Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski

Blokujący – Tomasz Zięzio – Straż Graniczna NOSG

Zagrywający – Łukasz Mazur- Straż Pożarna Lubaczów

Przyjmujący – Marcin Wojciechowski- Straż Pożarna Tomaszów Lubelski

Skład zwycięskiej drużyny Straży Pożarnej z Tomaszowa Lubelskiego:

Wojciech Baj- kapitan- OSP Tyszowce

Radosław Leja- OSP Tyszowce

Ryszard Czernoba- OSP Tyszowce

Mateusz Adasik- OSP Wożuczyn

Marcin Wojciechowski- OSP Wożuczyn

Paweł Czuchaj- OSP Rachanie

Mirosław Byś – OSP Rachanie

„Tradycją stało się rozgrywanie meczy siatkówki wsród mundurowych powiatu tomaszowskiego. Takich turniejów było już trzy lecz tylko we własnym gronie. Tym razem zrewanżowaliśmy się kolegom z powiatu lubaczowskiego za zaproszenie na I Międzypowiatowy Turniej Piłki Siatkowej organizowany przez Starostę Lubaczowskiego pod koniec 2011r i zaprosiliśmy ich do wspólnych rozgrywek w Tomaszowie Lubelskim. Myślę, że ta forma wspólpracy i rywalizacji wpisze się na stałe w kalendarz sportowych wydarzeń w naszych powiatach”- powiedział Starosta Jan Kowalczyk.

”Poziom turnieju był naprawdę wysoki, a o poszczególnych miejscach w grupach decydowały małe punkty, tak jak np w grupie B, gdzie mój faworyt drużyna Straży Granicznej NOSG zajęła dopiero III miejsce nie premiowane awansem. Wiele emocji dostarczył mecz finałowy, gdzie pierwszy set skończył się wynikiem 31:29 dla Straży Pożarnej z Tomaszowa Lubelskiego. Świetnie grały drużyny Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski i Samorządowców, niestety zabrakło bardzo niewiele, a postawa najstarszych zawodników na boisku Stanisława Lisa i Wiesława Leńczuka świadczy tylko o klasie sportowej… – powiedział st. chor. SG Mariusz Skorniewski

Turnieju nie udałoby się zorganizować, gdyby nie wsparcie Starosty- Jana Kowalczyka oraz uprzejmości „gospodarza miejsca”- Roberta Puźniaka, a także bezinteresownego wsparcia sędziów- Krzysztofa Wróbla, Grzegorza Charachajczuka, Marka Winniczuka. Za „techniczną” formę przygotowań należą się słowa uznania dla Ryszarda Rudnickiego, Roberta Kuźniarza oraz funkcjonariuszy PSG w Łaszczowie i Hrebennem.

Puchar otrzymuje kapitan drużyny KP Policji w Tomaszowie Lub.

Kapitan drużyny Samorządowców Stanisław Pasieczny

Zwycięzcy turnieju drużyna PSP Tomaszów Lubelski