Wyróżnienie dla Starosty

Dnia 2 grudnia 2011 w Urzędzie Wojewódzkim, w Sali Kolumnowej odbyła się uroczysta konferencja „Pryzmat Niepełnosprawności” zorganizowana przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki. Uroczystość rozpoczęła wystąpieniem i przywitaniem gości prezes LFOON pani Alicja Jankiewicz. Głos zabrał też Andrzej Szałach, który mówił o „Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych” i przygotowaniach Polski do jej ratyfikacji. Wręczono dyplomy i statuetki, wykonane przez uczestników teatroterapii. Wyróżnienia otrzymali Jan Kowalczyk Starosta Tomaszowski i Grzegorz Żeligowski Przewodniczący Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tomaszowie Lubelskim, za wieloletnią pomoc oraz działalność na rzecz PSOUU w Tomaszowie Lubelskim. Podczas konferencji poruszono wiele tematów związanych ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. Głos zabrali m.in. Monika Lipińska, Katarzyna Fus, Karolina Kwaśniewska i Małgorzata Pracownik. Uroczystą konferencję zakończono życzeniami i poczęstunkiem, w czasie, którego goście rozmawiali i dyskutowali o sprawach związanych z problemami niepełnosprawności.