Obrady Zarządu Powiatu

W Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim, 22 listopada br. pod przewodnictwem Starosty Jana Kowalczyka obradował Zarząd Powiatu. Zarząd wysłuchał i przyjął informację dotyczącą inwestycji i remontów na drogach powiatowych w 2011 roku. Dyrektor ZDP Paweł Kościołko poinformował, że w roku bieżącym wykonano nakładki na ponad 10 km odcinkach dróg powiatowych. W realizacji tych zadań partycypowały gminy z terenu powiatu tomaszowskiego. Największą inwestycją drogową realizowaną przez Powiat Tomaszowski była przebudowa drogi Tomaszów-Ulhówek na odcinku ponad 8 km. Przebudowa kosztowała ponad 7 mln zł, z czego połowę kosztów pokryło MSWiA z realizowanego Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Przebudowano też most na rzece Sołokija wraz z całą ulicą Sikorskiego w Tomaszowie Lub. oraz wykonano podbudowę  i dywanik asfaltowy  na 500 m odcinku drogi Nedeżów –Sowiniec, położonej w wąwozie lessowym. Zarząd Dróg Powiatowych przekazał samorządom miejskim i gminnym ponad 10 tys. metrów kwadratowych kostki brukowej na budowę chodników przy drogach powiatowych. Wartość zakupionej przez ZDP kostki wyniosła ponad 312 tys.zł. W roku bieżącym wykonano też remonty cząstkowe likwidując 28 tys. metrów kwadratowych ubytków i dziur na jezdniach. Wartość tych prac wyniosła ponad 1 mln zł. Pracownicy Zarządu wykonywali też nowe rowy, profilowali pobocza i nasypy, wymieniono też 260 znaków drogowych znajdujących się przy drogach powiatowych.Na zakończenie posiedzenia Zarząd Powiatu przyjął projekty uchwał, które będą przedmiotem obrad podczas najbliższej sesji Rady Powiatu. Sesja odbędzie się 29 listopada 2011 r.  o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim.