Potrójny sukces LOT Roztocze

We wtorek 27 września, w siedzibie TVP Lublin odbyła się II Lubelska Gala Turystyki zorganizowana z okazji Światowego Dnia Turystyki.

Na gali wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego a także certyfikaty dla regionalnych punktów informacji turystycznej. Lokalna Organizacja Turystyczna Roztocze z rąk Krzysztofa Hetmana, marszałka województwa lubelskiego otrzymała wyróżnienie w kategorii obszar za markę „Roztocze – Witalność z natury”.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyły Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa organizowane przez Fundację Kultury Duchowej Pogranicza z Lublina. Drugą nagrodę przyznano szlakowi kajakowemu Bug-Krzna, a trzecie miejsce zajął Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa otrzymały również tytuł Perełki Lubelszczyzny 2011. Perłą Lubelszczyzny zostały zaś Wojsławice. Wśród wyróżnionych znalazło się miasto Zamość za trasę turystyczną – Bastion VII Nadszaniec.

Punkt IT przy biurze LOT Roztocze otrzymał trzy gwiazdki Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. -Oznacza to awans w stosunku do roku oprzedniego kiedy to nasz punkt zdobył dwie gwiazdki -mówi Michał Basiński, prezes LOT Roztocze. -Ten sukces to zasługa wszystkich pracowników biura ale także samorządów, które bardzo wspierają naszą działalność i przedsiębiorców, członków naszego stowarzyszenia. Trzy gwiazdki otrzymał również Zamojski Ośrodek Informacji Turystycznej a dwie punkt informacji w Krasnobrodzie i Roztoczańskim Parku Narodowym. Po raz pierwszy certyfikat z jedną gwiazdką otrzymał punkt IT przy Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu.

Zarząd Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej postanowił również uhonorować osoby, które w szczególny sposób przyczyniają się do promocji województwa lubelskiego. Wśród wyróżnionych obok Andrzeja  Kozłowskiego i Stanisława Turskiego znalazł się Michał Basiński, prezes zarządu LOT Roztocze.