Bezpłatne badania profilaktyczne

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim zaprasza mieszkańców powiatu tomaszowskiego  od 17 do 50 roku życia (urodzeni w latach 1961 – 1994) u których wcześniej nie rozpoznawano   w/w chorób, ubezpieczonych i nie posiadających ubezpieczenia zdrowotnego do udziału w Powiatowym programie wczesnej diagnostyki chorób układu krążenia i cukrzycy.W ramach programu pobierana będzie krew w celu oznaczenia poziomu cholesterolu całkowitego, LDL,HDL, trójglicerydów oraz poziomu glukozy we krwi.

Ponadto każda osoba uczestnicząca w programie otrzyma ulotkę informacyjną  nt. profilaktyki chorób układu krążenia i cukrzycy.

Realizacja programu rozpoczęła się 1 sierpnia i potrwa do czasu wykorzystania miejsc lecz nie dłużej jak do 15 grudnia 2011 roku.

Chętni do udziału w programie mogą kontaktować się z Laboratorium SYNEVO  w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Petera 1 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 17.00 i w soboty w godz. od 8.00 – 12.00, tel. 84 664-27-95. Do badań należy zgłaszać się z dokumentem tożsamości.

Chcąc uzyskać obiektywne wyniki badań należy zgłosić się do pobrania materiału (krwi) w godzinach rannych przed posiłkiem.